Mynydd Du

Fell and Mountain Running Club

No Pos Name Club Sex Cat EW Time Award
3   Mark Palmer Mynydd Du M 40   00:53:41 1st + Team
26   Martin Shaw Mynydd Du M 40 Y 00:53:47 2nd + Team
14   Richard Johnson Mynydd Du M 40 Y 00:56:26 3rd + Team
74   Thomas Burden   M S   01:01:02  
11   Jonathan Gledson Town & Country Harriers M 40   01:01:07 1st MV 40
41   Crispin Flower Mynydd Du M 40 y 01:01:27  
16   Jos Jones Swansea Harriers M S   01:01:39  
48   Steve Davies Ponty-y-pwl and district runners M 50 y 01:03:15 1st MV 50
2   Kevin Hagley SWRR M 50   01:03:54  
60   Liza Barry CLC Striders F S   01:04:04 1st Lady
17   Helen Marshall Swansea Harriers F S   01:04:41 2nd Lady
7   Will Griffiths Strathern Harriers M 40   01:04:51  
4   Sharon Leech Carmarthen Harriers F 40   01:05:03 3rd Lady
77   Paul White   M S   01:05:30  
52   Sam Griffiths Strathern Harriers F S   01:06:01  
76   Steve Harrhy Lliswerry M 50 y 01:06:14  
47   Simon Blease Brycheniog M 50   01:06:20  
27   Nick Dallimore MDC M 50   01:06:27  
30   Paul Lane U/A M S   01:06:38  
67   Gavin Brace   M S y 01:06:41  
61   Billy Bradshaw CLC Striders M 40   01:06:56  
15   Neil Lewis Hereford Couriers M 40 y 01:07:08  
19   Steve Littlewood Hereford Couriers M 60   01:07:09 1st MV 60
33   Julian Price Mynydd Du M 40   01:07:23  
9   Mark Cason U/A M 40   01:07:27  
43   Richard Wall Hereford Couriers M 50 y 01:07:41  
37   Clara Evans Pontypridd Roadents F S   01:07:42  
10   John Stokes Bitton Road Runners M 40   01:07:44  
20   Don Powell Basingstoke & Mid Hants AC M 60   01:08:50  
31   Scott Howells U/A M S   01:09:00  
13   Steve Herington Hereford Couriers M 60   01:09:02  
59   Mike Fawcett Wye Valley Runners M 40   01:09:27  
5   Timothy Osman Crocodiles M 40   01:09:34  
45   David Smout Mynydd Du M 60 y 01:09:36  
40   Haydn Hartnell Islwyn LC M 50 y 01:09:51  
70   Andrew Dickens Mynydd Du M 40 y 01:09:53  
23   David Wright Newbury AC M 40   01:09:56  
25   Samantha Toop Mynydd Du F S Y 01:10:00 Ladies Team
8   Yori Griffiths Strathern Harriers M 40   01:10:27  
55   Stewart Thompson Mynydd Du M 50 y 01:12:00  
32   Matthew Burton Taff Attack Tri M S   01:12:18  
57   Ben Buckle Mynydd Du M S   01:13:07  
68   David Collins   M S y 01:13:14  
69   Dominic Shields San Domenico M 40   01:13:20  
64   Roger Mills Fairwater runners M 40   01:13:34  
22   Christopher Hobson Newbury AC M S   01:13:51  
49   Naomi Law Mynydd Du F 40 y 01:14:02 1st Lady 40 + Team
34   Sasha Habgood Mynydd Du F 40   01:14:23 Ladies Team
12   Naomi Prosser Cardiff University Harriers F S   01:14:37  
56   Malcolm Bradley Penarth n Dinas runnners M 60 y 01:15:00  
21   Caryl Davies Sarn Helen F S   01:15:05  
72   James Jones   M S   01:15:14  
18   Clive Rowberry Hereford Couriers M 50   01:15:34  
6   Paul Symons Mynydd Du M 40 y 01:16:36  
28   Caroline Dallimore MDC F 50   01:16:44 1st Lady 50
46   Rob Kilgour Amazing feet M 40   01:18:16  
39   Phil Wilson   M 50   01:18:51  
29   Carl Brancher Mynydd Du M 50 Y 01:19:15  
51   Lloyd Griffiths Startheran Harriers M 60   01:19:17  
65   Rebecca Reynolds Mynydd Du F S   01:20:58  
58   Sue Tagg Parc Bryn Bach F 40 y 01:21:07  
42   Colin Downey Mercia M 50   01:21:12  
75   Emma Davies Spirit of Monmouth F 40   01:21:26  
36   Gareth Jones MDC M 60 y 01:22:14  
71   Peter Fleming   M 50   01:22:20  
24   Rebecca Coxhead Newbury AC F S   01:22:43  
38   Maggie Wilson   F 50   01:24:09  
44   Laurie Cowdell Bryn Bach Park F S y 01:26:15  
73   Dick Finch Chepstow Harriers M 60 y 01:26:43  
1   Andrew Johnson Mynydd Du M 40 Y 01:26:58  
78   Martin Peters Hereford Couriers M 60   01:27:39  
54   Rob Brown Chepstow Harriers M 60 y 01:30:33  
62   Tilly Shaw Town & Country Harriers F S   01:30:34  
35   Karen Elvers Chepstow Harriers F 40 y 01:32:08  
50   William Darby Mynydd Du M 60 y 01:33:00  
66   Stephen Turner Wye Valley Runners M 50   01:35:36  
53   Colin Prosser Chepstow Harriers M 40 y DNF  
63   Glyn Sansom San Domenico M 50   fin