Mynydd Du

Fell and Mountain Running Club

Results are in from Emma:

 

No Pos Name Club Sex Cat Time Award
126 1 Iwan Morton Mynydd Du M 40 00:58:42 1st M, M TEAM
155 2 Matt Stott MDC M S 00:58:56 2nd M
173 3 Dan Doherty Mynydd Du M S 01:00:09 3rd M. M TEAM
135 4 Felipe Jones Sarn Helen M 40 01:01:43 1st V40 M
140 5 Daniel Hooper Sarn Helen M 40 01:04:06  
148 6 Richie Johnson Mynydd Du M 40 01:04:40 M TEAM
137 7 Gareth Hodgson Sarn Helen M S 01:05:25  
151 8 Tommaso Miglioro Chetenham Harriers M 23 01:05:40 1 U23
123 9 Simon Collins York Knavesmire Harriers M S 01:06:02  
138 10 Sion Price Sarn Helen M 23 01:06:19  
112 11 Tom Mollekin Mynydd Du M S 01:07:29  
170 12 Simon Edwards Buckley Runners M 40 01:07:55  
117 13 Tim Kiewiewilz Mercia M 40 01:09:13  
153 14 Nick Beggs Vegan Runners M 40 01:09:19  
131 15 Mark Lunt Westbury Harriers M S 01:09:43  
120 16 Joe Starling Mercia M 23 01:10:30  
114 17 Mark Agnew Mercia M 50 01:10:34 1st M 50
150 18 Alex Lewis   M 40 01:11:23  
115 19 Michael Reynolds Mercia M 50 01:12:13  
165 20 Ian Luke Poole Runners M 40 01:12:51  
154 21 Niki Radnedge   M 40 01:14:21  
143 22 Wyndham Turner   M S 01:14:47  
159 23 Andy Vaudin   M 50 01:15:05  
134 24 Rhian Probert Mynydd Du F 40 01:15:28 1st Lady, L TEAM
163 25 Paul Tucker Brecon AC M 50 01:15:58  
144 26 James Boyle Chepstow M 50 01:16:15  
142 27 Tom Turner   M S 01:16:46  
132 28 Nick Dallimore MDC M 60 01:17:22 1st M 60
169 29 Justin Edwards Buckley Runners M 23 01:18:17  
166 30 Simon Daniel Bristolup and runners M 40 01:19:02  
147 31 Andrew Jones Mynydd Du M 40 01:19:12  
146 32 Simon Barnby   M S 01:19:25  
157 33 Paul Chester   M 40 01:20:14  
127 34 Rona Davies Mynydd Du F 50 01:20:16 2nd Lady, L TEAM
171 35 Mal Evans   M 50 01:20:21  
172 36 Rodney Parker Ryde Harriers M 40 01:21:01  
145 37 Matthew Lawson Chepstow Harriers M 40 01:21:09  
113 38 Helen Marshall Aberystwyth AC F S 01:21:50 3rd Lady
121 39 Kevin Hagley SWRR M 50 01:22:06  
156 40 AndyStott MDC M 50 01:22:48  
111 41 Ruth Pickvance Mynydd Du F 50 01:25:00 1st V 50 Lady, LTEAM
125 42 Wheeze Brycheiniog M 50 01:25:23  
136 43 Joc Dodd Chepstow Harriers F 60 01:29:28 1st V 60 Lady
130 44 Peter Hudson Mercia M 50 01:29:56  
168 45 Peter Dyer Avon Valley Runners M 23 01:30:10  
164 46 Bev Tucker Brecon AC F 50 01:31:42  
124 47 Mike Harris Westbury harriers M 60 01:32:01  
118 48 Dave Nichols Mercia M 60 01:32:17  
139 49 Sion Lewis   M 23 01:33:06  
116 50 Adrian Clark Mercia M 50 01:33:31  
149 51 Richard Mordey   M 40 01:33:37  
152 52 Rod Clyde   M 50 01:33:54  
158 53 Elie Salisbury Eryri F 50 01:34:33  
133 54 Caroline Dalimore MDC F 60 01:34:39  
160 55 Adrian Moir MDC M 50 01:37:22  
162 56 Sian Phillips Swansea Harriers F 50 01:39:25  
122 57 Paul Symons   M 50 01:42:35  
167 58 Stephen Wood Pegasus RC M 40 01:43:27  
119 59 Billy Starling Mercia M 23 01:46:04  
129 60 Gareth Jones MDC M 60 01:50:37  
174 61 Antal Sandor Mynydd Du M 40 01:51:55  
128 62 Karen Elvers MDC F 40 01:55:00 1st V 40 Lady
175 63 Tim Peachey   M   01:59:48  
161 64 Anne Jenner Chespstow F 50 02:20:00  
141 65 Ryan Jenkis   M 23 DNF