Mynydd Du

Fell and Mountain Running Club

21st September 2019

 

Position No. First name Surname Gender Age Cat. Club Time
1 22 Tim Lenton M V40 Axe Valley Runners 2:58:19
2 61 Paul Murrin M V40 Chepstow Harriers 3:05:08
3 16 Ben Gibbison M V40 Mynydd Du 3:10:12
4 2 Matthew Waters M Open   3:17:05
5 1 Mark Alston M Open Monross 3:17:38
6 48 Tom Turner M Open Mynydd Du 3:19:55
7 69 Niki Radnedge M V40   3:22:04
8 42 Nick Biggs M V40 Mynydd Du 3:22:11
9 30 Dan Sandford M V40 Forest of Dean AC 3:23:18
10 76 Tim Woodier M Open Mynydd Du 3:23:51
11 52 Clare Patterson F V40 Mynydd Du 3:24:39
12 8 Gary Davies M V40 Mynyddwyr De Cymru (MDC) 3:25:44
13 65 Ian Whistance M V40 Mynydd Du 3:27:47
14 74 Matt Farreh M Open   3:28:47
15 67 Rhian Probert F V50 Mynydd Du 3:30:02
16 73 Grant Lewis M V40 MMRT 3:30:33
17 5 Gareth Bradbury M V40 Monross Trailblazers 3:34:07
18 58 Michael Greenacre M Open MGC 3:36:14
19 57 Sam Clough M Open MGC 3:36:17
20 77 Alastair Morton M Open   3:40:11
21 47 Dave Powell M V50 Aberystwyth AC 3:41:40
22 62 Phil Richards F V40 Southville 3:41:42
23 56 James Woodier M V40 Mynydd Du 3:42:40
24 18 Gavin Jones M Open Monross-Trailblazers 3:42:48
25 71 Ian Andrews M V50   3:44:03
26 38 Adrian Noble M V50 Weston AC 3:45:30
27 31 James Scott M Open   3:46:43
28 70 Steven Epstein M V40 Mynydd Du 3:52:01
29 14 Nick Frost M V40   3:52:43
30 3 Steve Beldon M V40 Malvern Buzzards Running Club 3:53:45
31 79 Joe Rumer M Open   3:54:13
32 49 David Mackie M V50 Corsham RC 3:54:34
33 43 Andrew Wood M Open Corsham RC 3:55:55
34 53 Hannah Hopkinson F Open Mynydd Du 3:56:39
35 6 Neil Coe M V40 Mynydd Du 3:59:23
36 46 Louise Barker F V40 Aberystwyth AC 3:59:40
37 4 Richard Best M V50 Tavistock AC 4:00:53
38 44 Celia Mills F V50   4:02:42
39 51 Emma McWilliams F Open Mynydd Du 4:09:22
40 75 James Reaney M Open   4:14:21
41 59 Andrew Carruthers M V50 Halesowen AC 4:21:53
42 63 Gavin Fisher M V50   4:25:09
43 25 Pete Morfey M V60 Cardiff Harlequins 4:25:12
44 60 Guy Bradford M V40 Weston AC 4:26:06
45 64 Gareth Weld M V40 Mynydd Du 4:26:52
46 55 Lowri Woodier F V40 Mynydd Du 4:26:54
47 78 Tim Jones M V50 Croft Ambrey 4:30:08
48 54 Tony Keech M V60 Human Energy AC 4:30:29
49 41 Nigel Davies M V40 Sarn Helen 4:30:41
50 13 Cherry Fowler F V50 Forest of Dean AC 4:39:28
51 10 Paul Dodd M V60 Chepstow Harriers 4:39:30
52 40 Charles Gook M V50 BADO 4:42:34
53 34 Beccy Tarling F V40 Team Bath AC 4:42:40
54 36 Ilana Wigfield F V50 Team Bath AC 4:42:47
55 7 Catherine Dale F V50 Team Bath AC 4:43:01
56 12 Karen Elvers F V40 Mynyddwyr De Cymru (MDC) 4:43:57
57 17 Megan James F Open Malvern Buzzards 5:00:33
58 23 Stephen Lysaczenko M V50 Quantock Orienteers 5:00:37
59 24 Frazer Lysaczenko M U23   5:00:39
60 21 Richard Knight M Open   5:03:41
61 19 Gareth Jones M V70 Mynyddwr De Cymru (MDC) 5:06:53
62 50 Mark Prosser M V40 Fairwater Runners 5:21:23
63 45 Matthew Cole M V50   5:22:29
64 29 Jones Peter M V40 OO Tri (Oswestry Olympians) 5:31:20
65 66 Ben White M Open   5:31:26
66 20 Agnieszka Kaminska F V40   6:47:50
# 15 Adrian Frowen M V50 N/A rtd at CP2
# 68 David Mullin M V40 Mercia rtd at CP4
# 37 Gary Gunner M V70 Croft Ambrey rtd at CP4
# 72 Matthew Collins M V40 Turf Surfers rtd at CP4
# 39 Simon Blease M V60 Brycheiniog rtd at CP3